PSDF  LĖŠOMIS FINANSUOJAMOS PROFILAKTINĖS PROGRAMOS

 

Lietuvoje iš valstybės privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) šiuo metu yra finansuojamos 6 profilaktinės ir ankstyvosios ligų diagnostikos programos. Daugeliui pacientų, dalyvaujančių jose, pavyksta išvengti tam tikrų vėžio rūšių, gerokai sumažėja insulto ir infarkto rizika arba šios ligos yra nustatomos anksti, todėl daugeliu atveju yra visiškai išgydomos.

 

Raginame jus skirti daugiau dėmesio savo ir artimųjų sveikatai. Nelaukite pirmųjų simptomų – kreipkitės į savo šeimos gydytoją dabar ir pasinaudokite PSDF lėšomis finansuojamų programų teikiamomis galimybėmis.

 

Visą informaciją apie prevencines programas ir dalyvavimą jose Jums suteiks Jūsų šeimos gydytojas ar bendruomenės slaugytoja.

Priekulės pirminės sveikatos priežiūros centre vykdomos valstybės finansuojamos sveikatos priežiūros programos:

  1. Ankstyvoji piktybinių navikų diagnostika (gimdos kaklelio, krūtų, prostatos, storosios žarnos vėžio).
  2. Širdies ir kraujagyslių ligų atrankos ir prevencijos priemonės;
  3. Vaikų dantų karieso profilaktika.

Nr.

Programos pavadinimas

PSDF kompensuojamos sritys

Pacientų amžiaus grupė

Periodiškumas

1. Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinių priemonių programa Gimdos kaklelio citologinio tepinėlio ištyrimas, rezultatų įvertinimas.

Gimdos kaklelio biopsinės medžiagos tyrimas

Moterims:  nuo 25  iki  60 metų  Vieną kartą per tris metus
2.    Atrankinės mamografijos patikros dėl krūties vėžio programa Krūtų rentgenologinis tyrimo – mamogramo- atlikimas, rezultatų įvertinimas. Moterims:  nuo 50  iki 69 metų Vieną kartą per du metus.
3.    Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos   programa Prostatos specifinio antigeno (PSA) tyrimas, nustatomas PSA kiekis kraujo serume.

Priešinės liaukos biopsija

Vyrams: nuo 50 iki 69 metų ir nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu Vieną kartą per penkerius metus metus
4.    Asmenų priskirtų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencijos priemonių programa Gliukozės koncentracijos kapiliariniame kraujyje nustaty-mas. Bendrojo cholesterolio, didelio ir mažo tankio lipoproteinų cholesterolio, trigli-ceridų koncentracijos kraujo serume nustatymas. Elektrokar-

diografija.

Asmenims nuo 40 iki 59 metų imtinai Vieną kartą per keturis metus
5. Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa Danties dengimas silantais  Vaikams: nuo 5 iki 13 metų Dengiami nuolatiniai krūminių dantų dengiamieji paviršiai
6. Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos  programa Nustatyti slaptą kraujavimą iš virškinamojo trakto.

Slapto karuajavimo nustatymo testas ( iFOBT).

Asmenims nuo 50 iki 74 metų. Vieną kartą per du metus.